Najnowsze wiadomości z kraju

Zaskakujące przemyślenia wicepremiera w niemieckich mediach. „W wielu kwestiach mam inne zdanie niż Zbigniew Ziobro”

Gdy zostawałem ministrem sprawiedliwości w rządzie PO – PSL, premier Donald Tusk powiedział mi, że mam być bardzo twardy, bo konieczne są reformy. Środowisko sędziów odrzuciło wszystkie próby zmian – wicepremier przypomniał, iż o konieczności reformy wymiaru sprawiedliwości mówił mu także Donald Tusk.

Jednocześnie przyznał, iż reformowałby sądy inaczej niż Zbigniew Ziobro i opowiedział o swoim krytycznym stosunku do reform prowadzonych przez ministra sprawiedliwości.

– Nie jest tajemnicą, że jeśli chodzi o wymiar sprawiedliwości, w wielu kwestiach mam inne zdanie niż minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Ja reformowałem sądownictwo inaczej niż on. Uważam jednak, że reformy wprowadzane w życie przez nasz rząd są zgodne z ustrojem demokratycznego państwa” – mówił Gowin.

Wicepremier podsumowywał też dotychczasowe rządy Prawa i Sprawiedliwości:

Poziom zadowolenia z życia Polaków jest na rekordowym poziomie, a bezrobocie jest niższe niż kiedykolwiek. Polska jest krajem bardzo bezpiecznym. Realizujemy bezprecedensowe programy społeczne, więc w końcu wspieramy duże rodziny, które państwo polskie pozostawiło sobie od dziesięcioleci. Jestem bardzo dumny, że to zmieniliśmy – mówił.

ac/ za sueddeutsche.de

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij