Najnowsze wiadomości z kraju

Koniec Budki w roli szefa Platformy?! Decyzja zapadnie dziś, ale poseł PO zdradził szczegóły

Poseł Bogusław Sonik w rozmowie z RMF FM przyznał, iż dziś wewnątrz Platformy Obywatelskiej odbędzie się debata na temat dymisji Borysa Budki z funkcji przewodniczącego.

Wszystko wskazuje na to, że dni Borysa Budki jako lidera PO są już policzone i polityk po blisko półtorej roku rządów wkrótce zostanie zastąpiony. Być może jeszcze we wtorek zapadnie decyzja o jego dymisji. Jak ujawnił Bogusław Sonik, jeszcze dziś wieczorem odbędzie się zamknięte posiedzenie posłów tej partii, podczas którego będą rozmawiali na temat przyszłości byłego ministra sprawiedliwości.

Prowadzący rozmowę Robert Mazurek przyznał się, iż udało mu się dotrzeć do tej grupy w mediach społecznościowych. Dziennikarz miał przeczytać tamtejszą konwersację, gdzie politycy Platformy otwarcie mówili o kwestii dymisji Budki, bez której “po partii nie będzie czego sprzątać” – miała brzmieć jedna z wiadomości.

– Podejrzewam, że zwolenników Borysa Budki będzie więcej niż tych, którzy by chcieli takiej zmiany – stwierdził Sonik.

W dalszej części przyznał, iż w ugrupowaniu “jest pewien bunt na pokładzie oficerów”. Sonik zapewnia jednak, że Budka cieszy się sporym zaufaniem w regionach i kołach.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info/ RMF FM Autor: JD
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij