Najnowsze wiadomości z kraju

Zaskakująca propozycja kandydata Trzeciej Drogi. Chce podnieść wiek emerytalny kobietom

Kandydat Trzeciej Drogi proponuje zmiany wieku emerytalnego. Zdaniem Ryszarda Petru należy zrównać wiek dla kobiet i mężczyzn do 62 lat.

W sobotę oficjalnie zaprezentowano Ryszarda Petru jako kandydata do Sejmu z list Trzeciej Drogi. Były lider Nowoczesnej wystartuje z ostatniego miejsca w Warszawie, gdzie – jak zapowiadał – chce rywalizować ze Sławomirem Mentzenem.

Z kolei w poniedziałek Ryszard Petru na antenie Polsat News przyznał, że jest za zrównaniem wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn do 62 lat. Obecnie, od 2017 roku, wiek emerytalny wynosi 65 lat dla mężczyzn i 60 lat dla kobiet. Polityk podkreślił jednocześnie, że wśród członków Polski 2050 i PSL nie ma zwolenników jego pomysłu.

Kobiety na emeryturze żyją dłużej niż mężczyźni, dlatego taki sam wiek emerytalny z punktu widzenia ekonomicznego byłby właściwy – argumentował.

Dołączam do Trzeciej Drogi, przechodzę „ze swojej drogi”. Miałem swoją ścieżkę życiową. Na pewno wszyscy jesteśmy za tym, aby promować dłuższą pracę – powiedział Petru.

Kandydat do Sejmu zaznaczył, że jest w stanie „skorygować” swoje zdanie w przypadku, gdy jego formacja zdecyduje inaczej.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij