Najnowsze wiadomości z kraju

Zaskakująca decyzja prokuratury. Nie odpowie za rozpowszechnianie kłamstw na temat Polaków. “Będę robić to dalej”

Prokuratura postanowiła umorzyć postępowanie przeciwko Katarzynie Markusz ws. oskarżania Polski o współudział w Holocauście. O sprawie poinformowała sama dziennikarka portalu Jewish.pl oraz Jewish Telegraphic Agency, która przyznała, iż będzie nadal rozpowszechniać informacje o “polskim antysemityzmie”.

Chodzi o tekst, który Markusz opublikowała na łamach “Krytyki Politycznej”. Dziennikarka stwierdziła w nim że “polski współudział w Holocauście” jest faktem historycznym, a sama “niechęć Polaków wobec Żydów miała być nagminna”. Pytała się również, czy nadejdzie dzień, w którym przyzna to również polska władza.

Zdaniem Instytutu Walki z Antypolonizmem Verba Veritatis dziennikarka dopuściła się lżenia przeciwko narodowi polskiemu. Dlatego też organizacja wystąpiła z zawiadomieniem do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Katarzynę Markusz.

Jak się jednak okazuje organ ścigania zdecydował o umorzeniu śledztwa, o czym poinformowała sama dziennikarka.

Prokuratura umorzyła moją sprawę. Czyli można pisać o polskim współudziale w Zagładzie i nagminnej niechęci Polaków do Żydów. To dobrze, bo mam zamiar nadal to robić. W końcu prawda jest najważniejsza – napisała na Twitterze Markusz.

https://twitter.com/KasiaMarkusz/status/1364127680577359875

Źródło: Stefczyk.info na podst. Tysol/ Twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij