Najnowsze wiadomości z kraju

Zapytano Polaków, co sądzą o Tusku. Takich odpowiedzi lider PO z pewnością nie spodziewał

Od kilku dni tematem numer jeden w polskich mediach jest powrót do krajowej polityki Donalda Tuska. Choć powrót to może za duże słowo, bo nawet z Brukseli były premier angażował się w ataki na polski rząd i chętnie udzielał dobrych rad opozycji. Jedna z sondażowni, na zlecenie “Rzeczpospolitej” postanowiła spytać Polaków, jakie pozytywne cechy charakteryzują nowego-starego lidera PO. Te wyniki Tusk powinien mocno wziąć sobie do serca, tym bardziej, że zostały wykonane na zlecenie gazety, którą trudno nazwać prorządową.

“Wskaż po trzy pozytywne cechy, które charakteryzują liderów PO – Donald Tusk” – tak brzmiało oficjalne pytanie postawione Polakom w badaniu wykonanym na próbie tysiąca osób.

Co ciekawe, większość z ankietowanych nie potrafiła wymienić takich cech w ogóle (40,1 proc.), a na kolejnych miejscach odnotowano jego  obycie w świecie (29,6 proc) i zdolność do kompromisu (20,4 proc.). Odpowiedzi o tyle zaskakujące, że od “zbawcy opozycji” powinno chyba oczekiwać się czegoś więcej.

Jednak najbardziej zaskakujące jest to, że cechy, które powinny cechować prawdziwego męża stanu u Tuska dostrzega znikomy odsetek osób.

Na ostatnim miejscu znalazła się bowiem uczciwość, którą wskazało zaledwie 4,3 procent respondentów, a zaledwie dwa procent więcej (6,1 proc) osób stwierdziło, że polityk jest wrażliwy na ludzkie potrzeby. Podobna liczba ankietowanych uznała, że Tusk jest stanowczy (6,5 proc.), a zaledwie 6,9 proc. widzi w nim patriotę.

Trzeba przyznać, że ciesząc się taką opinią, ciężko zostać rycerzem na białym koniu…

 

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij