Najnowsze wiadomości z kraju

Zaprezentowano spot wyborczy Patryka Jakiego „Miasto może zmienić się pod jego władzą”

Szef sztabu Oliwer Kubicki podkreślił na konferencji prasowej, że w spocie podkreślono fakty, które wskazują, że prezydentem Warszawy powinien zostać Patryk Jaki. Według Kubickiego dorobek wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego “wyraźnie wskazuje na to, że miasto może się zmienić pod jego władzą”. “To jest polityk skuteczny, dotrzymujący słowa i przewidywalny” – zapewnił szef sztabu.
W spocie przedstawione są m.in. zdjęcia ze spotkań kandydata Zjednoczonej Prawicy z mieszkańcami Warszawy, z udziału w uroczystościach państwowych i z prac w komisji weryfikacyjnej. Poszczególnym zdjęciom towarzyszą podpisy “Silna rodzina”; “Szacunek do ludzi”; “Doświadczenie”; “Godność”; “Dumni z Warszawy”; “Patriotyzm” “Honor”.
Lektor przedstawia sylwetkę Jakiego, przypomina, że jest on wiceministrem sprawiedliwości oraz przewodniczącym komisji weryfikacyjnej ds. warszawskiej reprywatyzacji; przypomniano, że jest posłem dwóch kadencji oraz posiada wieloletnie doświadczenie w samorządzie.
Zarządza z sukcesami jednym z największych rządowych budżetów, zwiększył o 60 proc. przychody podległych mu instytucji państwowych. Jest autorem innowacyjnego programu “Praca dla więźniów”, który najszybciej na świecie zwiększył liczbę zatrudnionych skazanych – podkreślono w spocie.
Przypomniano również, że Jaki przeprowadził przez Sejm ustawę zakazującą odbierania rodzicom dzieci z powodu biedy. Dalej wyliczono, że to Jaki stworzył Muzeum Żołnierzy Wyklętych; jest także autorem rejestru pedofilów, “dzięki któremu nasze dzieci są bezpieczne”.
Przeprowadził przez Sejm ustawę zwiększającą ochronę nad zwierzętami, postawił się bezwzględnej mafii reprywatyzacyjnej, która okradała Warszawę i mordowała ludzi. Dzięki niemu majątek wart 700 mln zł wraca do miasta, ludzie odzyskują wiarę w państwo, a odpowiedzialni za krzywdy lądują w aresztach – mówi lektor w spocie.
Umieszczono w nim również fragment z rozprawy komisji weryfikacyjnej, podczas której Jaki mówił: “będę zdeterminowany do tego, żeby pomagać ludziom, nawet jeśli będzie chodziło o tak pogardliwie traktowanego przez państwa, jednego człowieka. Władza publiczna jest od tego, żeby pomagać nawet jednemu człowiekowi”.
W materiale jest także krótki fragment wypowiedzi Jakiego ze spotkania z mieszkańcami stolicy. Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy zwraca się do nich: “Warszawą rządzą dziś mafia reprywatyzacyjna i deweloperzy. Jedyną szansą, żeby to zmienić jesteście wy – stańmy razem do walki o uczciwą Warszawę”.
Spot kończy hasło “Uczciwa Warszawa.#Jaki2018”. Poinformowano, że spot to materiał KW Prawo i Sprawiedliwość.
Zdaniem Kubickiego, kandydata Zjednoczonej Prawicy i popieranego przez Platformę Obywatelską i Nowoczesną Rafała Trzaskowskiego różnią “przewidywalność, dorobek polityczny, skuteczność i uczciwość”. “Rafał Trzaskowski nie odciął się całkowicie od (prezydent stolicy) Hanny Gronkiewicz-Waltz, nie wspiera także komisji weryfikacyjnej w staraniach o to, żeby miasto nie blokowało wypłaty odszkodowań dla lokatorów, którzy zostali poszkodowani przez mafię reprywatyzacyjną w wyniku dzikiej reprywatyzacji” – podkreślił.
Rzecznik sztabu Jacek Ozdoba zaznaczył, że Rafał Trzaskowski wspierał Hannę Gronkiewicz-Waltz w kampanii w 2010 r. jako szef jej sztabu wyborczego. Według Ozdoby, Trzaskowski może zmienić zdanie w trakcie swojej ewentualnej prezydentury w stolicy i będzie chciał zostać europosłem. 

(PAP)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij