Najnowsze wiadomości z kraju

Zapala się po zetknięciu z powietrzem. Podczas prac odkopano tajemniczą substancję

W Stanisławowie Pierwszym w powiecie legionowskim operator koparki podczas prac ziemnych odkopał nieznaną substancję, która w zetknięciu z powietrzem zaczyna dymić. Odkryto także lotkę od pocisku. Na miejscu pracuje grupa ratownictwa chemiczno-ekologicznego z Warszawy. Jadą też saperzy.

Mł. kpt. Katarzyna Urbanowska z Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie przekazała PAP, że podczas prac ziemnych prowadzonych na budowie w miejscowości Stanisławów Pierwszy operator koparki podczas prac ziemnych odkopał nieznaną substancję, w wyniku czego wydostał się żółty płyn, który zapala się w kontakcie z powietrzem.

“Po kontakcie z powietrzem wydobywa się jasny dym. Na miejscu jest specjalistyczna grupa chemiczna z Warszawy, która pobrała próbki do analizy” – powiedziała. Na miejscu jest policja.

“Jedzie także patrol saperski, gdyż wykopano coś przypominającego lotkę od pocisku” – dodała.

Operatorowi koparki nic się nie stało, nie ma też innych osób poszkodowanych. Pierwszy o zdarzeniu poinformował portal Wirtualne Legionowo.

Źródło: PAP Autor: Marta Stańczyk
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij