Publicystyka

Zaniżone ceny dla firmy pośredniczącej w obrocie śmieciami i ogromne zyski kosztem miejskiego przedsiębiorstwa

Preferencyjne ceny dla firmy pośredniczącej w obrocie odpadami i ogromne zyski kosztem miejskiego przedsiębiorstwa. W tle konflikt interesów i kontrowersyjne powiązania prezesa miejskiej spółki z prywatnym konsorcjum oraz prezydentem dużego miasta.

Reporterzy „Magazynu śledczego Anity Gargas” idą tropem śląskiej afery śmieciowej. Jak to się stało, że spółka Veolya przywożąca tony odpadów na składowisko należące do Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego mogła dostarczać je po zaniżonych cenach, zarabiając na tym procederze miliony?

Kto reprezentował prywatne konsorcjum, które brało udział w skandalicznych negocjacjach? I kto w Bytomskim Przedsiębiorstwie Komunalnym podpisał umowę, w efekcie której miejska spółka mogła stracić miliony złotych? Jak odnosi się do sprawy prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, któremu podlega BPK? Kulisy śmieciowego biznesu w Bytomiu w „Magazynie śledczym Anity Gargas” w czwartek o 22:30 w TVP1.
ZWIASTUN:

 

https://www.youtube.com/watch?v=WEQ_qaUwaZg

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij