Najnowsze wiadomości ze świata

Załoga samolotu nadała sygnał Mayday. Pasażerowie przeżyli chwile grozy

Podczas podejścia do lądowania w Wiedniu, pasażerski Airbus A320 napotkał chmurę gradową, co spowodowało poważne uszkodzenia samolotu m.in. zniszczenie nosa samolotu oraz rozbicie przednich szyb. W wyniku zdarzenia załoga nadała sygnał alarmowy Mayday, a maszyna natychmiast lądowała awaryjne. Trudne warunki pogodowe nie były widoczne na radarze meteorologicznym.

Pasażerowie lotu z Palma de Mallorca do Wiednia przeżyli chwile grozy, gdy ich Airbus A320 wszedł w chmurę gradową, która spowodowała liczne uszkodzenia. W konsekwencji zniszczeniu uległ nos samolotu i przednie szyby.

Samolot natrafił na chmurę gradową podczas podejścia do Wiednia, której załoga nie mogła dostrzec na radarze meteorologicznym. Grad uszkodził dwie przednie szyby, nos samolotu i kilka paneli – poinformowała Anita Kiefer, rzeczniczka prasowa Austrian Airlines, w rozmowie z portalem 5min.

W obliczu poważnej sytuacji załoga zdecydowała się nadać sygnał Mayday. Mimo trudnych warunków, pilotom udało się bezpiecznie wylądować na lotnisku Wiedeń-Schwechat. Według ustaleń mediów nikt z pasażerów ani załogi nie odniósł obrażeń.

Zespół techniczny linii lotniczych zajmuje się szacowaniem strat i naprawą uszkodzeń. Kiefer podkreślił, że bezpieczeństwo pasażerów i załóg Austrian Airlines jest najwyższym priorytetem.

Źródło: stefczyk.info/na podst.interia Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij