Najnowsze wiadomości z kraju

Zaległe szczepionki dotarły do Polski

W niedzielę do Polski dotarła w końcu zaległa partia szczepionek z Moderny. W poniedziałek ma do nas dotrzeć również kolejna dostawa szczepionek od Pfizera.

Początkowo szczepionki miały być w Polsce już w ostatni wtorek. W poniedziałek jednak minister Michał Dworczyk poinformował, że ta dostawa została odwołana. Polsat News ustalił, że dotarła do naszego kraju dzisiaj, potwierdził to prezes Agencji Rezerw Materiałowych Michał Kuczmierowski. Radio RMF FM ustaliło, że chodzi o 42 tysiąc

W piątek prezes ARM poinformował jednak w piątek, że dostawy szczepionki Moderny w lutym będą mniejsze niż zakładano. Koncern miał poinformować, że liczba szczepionek dostarczonych w lutym do Polski będzie nawet o jedną czwartą mniejsza niż początkowo planowano. „To oznacza dla nas również konieczność zweryfikowania harmonogramu szczepień i stawia nas w bardzo niekomfortowej sytuacji” – powiedział PAP.

Równocześnie już w poniedziałek do Polski ma trafić kolejna partia szczepionek Pfizera. Tym razem ma być ich 320 tysięcy dawek. W piątek Europejska Agencja Leków pozytywnie zaopiniowała też szczepionkę stworzoną przez szwedzko-brytyjski koncern AstraZeneca i naukowców z uniwersytetu w Oksfordzie. Prezes ARM przekazał, że nie ma jeszcze informacji o terminie pierwszej dostawy tej szczepionki, ale może to mieć miejsce ok. 9 lutego.

Źródło: Stefczyk.info na podstawie Polsat News Autor: WM
Fot. PAP/EPA/ADI WEDA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij