Wiadomości sportowe z kraju i świata

Zakończyła się 4. edycja Drużyna Energii

W czwartek 17 czerwca 2021 roku odbył się finał IV edycji Drużyny Energii – programu sportowego dla szkół, realizowanego z inicjatywy Energi z Grupy ORLEN. Tegorocznym zwycięzcą została Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gowidlinie (woj. pomorskie).

Czwarta odsłona Pucharu Drużyny Energii cieszyła się największym do tej pory zainteresowaniem wśród polskich szkół. W programie udział wzięło łącznie 381 placówek na terenie całego kraj, z czego tylko pięć mogło wziąć udział w wielkim finale – zwycięzcy jednej z czterech dyscyplin oraz szkoła, której została przyznana tzw. „dzika karta”. Były to: Szkoła Podstawowa im. płk. Czesława Mączyńskiego w Kaszycach na Podkarpaciu, Szkoła Podstawowa im. bł. Karoliny Kózkówny w Mszalnicy w Małopolsce, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Strojcu na Opolszczyźnie, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Niwiskach w woj. lubuskim oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gowidlinie na Pomorzu.

Każda z drużyn rywalizowała między sobą w tematycznych stacjach, na których organizatorzy przygotowali tory przeszkód składające się z różnych elementów. Nad prawidłowym przebiegiem każdej z nich czuwali ambasadorzy Energii, wśród których znaleźli się: były reprezentant Polski w piłce nożnej Paweł Kryszałowicz, mistrzyni Europy w pchnięciu kulą Paulina Guba, złoty medalista Mistrzostw Polski w biegach górskich Marcin Świerc, siatkarka Karolina Bednarek, pływaczka Zofia Chrzan, żeglarz Jakub Padzik, bramkarz reprezentacji Polski w ampfutbolu Jakub Popławski, a także szczypiorniści Warmii Energi Olsztyn (Daniel Makowski, Marcin Malewski i Adam Konkel), reprezentanci Polski w koszykówce 3×3 (Arkadiusz Kobus, Łukasz Diduszko, Michał Samsonowicz, Adrian Mroczek-Truskowski, Michael Hicks, Paweł Pawłowski, Szymon Rduch, Przemysław Zamojski) oraz piłkarze Lechii Gdańsk (Jakub Kałuziński, Mateusz Żukowski).

Rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana, a każda ze szkół zaprezentowała wysoki poziom oraz wolę zwycięstwa. Zwycięzca mógł być jednak tylko jeden, a została nim Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gowidlinie. Triumfatorzy otrzymali nie tylko Puchar Drużyny Energii, ale także nagrodę w wysokości 7 tysięcy złotych na zakup sprzętu sportowego.

Każda z pozostałych szkół otrzymała natomiast nagrody pocieszenia oraz czeki w wysokości 3,5 tysiąca złotych na zakup asortymentu potrzebnego do uprawiania sportu.

Zadowolenia z organizacji całego przedsięwzięcia nie ukrywali sami organizatorzy. Justyna Kruszewska, dyrektor Departamentu Marketingu Energi z Grupy ORLEN, stwierdziła, że zainteresowanie wydarzeniem przeszło jej najśmielsze oczekiwania. Jak sama przyznała głównym celem Drużyny Energii jest promowanie zdrowego trybu życia wśród najmłodszych, a także zachęcenie ich do aktywniejszego spędzania czasu.

Źródło: Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij