Najnowsze wiadomości ze świata

Zakład pogrzebowy oferował zmarłym „powrót do natury”. W budynku znaleziono 115 rozkładających się ciał

Amerykański zakład pogrzebowy „Return of Nature” oferował klientom pochowek „przyjazny dla środowiska”. Nie wiadomo jednak co dokładnie działo się ze zmarłymi. Policja w Kolorado znalazła w budynku zakładu 115 ludzkich szczątków w stanie rozkładu.

W związku z pojawiającymi się podejrzeniami we wtorek funkcjonariusze biura szeryfa hrabstwa Fremont w Kolorado pojawili się w zakładzie pogrzebowym „Return of Nature”. O dotychczasowych ustaleniach śledczych szeryf hrabstwa poinformował na piątkowej konferencji prasowej.

W ciągu ostatnich 48 godzin moje biuro dokonało bardzo niepokojącego odkrycia w mieście Penrose w Kolorado – przekazał Allen Cooper. Dodał, że wcześniej rodziny, które powierzyły zakładowi swoich bliskich zmarłych zgłaszały śledczym swoje podejrzenia.

Według oficjalnych komunikatów zakład miał „niewłaściwie przechowywać” ludzkie szczątki. Jednak media wskazują, że w budynku domu pogrzebowego dokonano makabrycznego odkrycia. Jak relacjonują, sanitariusz, który pierwszy zjawił się na miejscu potrzebował pomocy medycznej.

Na razie nikt nie został aresztowany w sprawie. Śledczy sprawdzają czy doszło do przestępstwa. Stacja ABC News podaje, że tamtejszy gubernator ogłosił stan klęski żywiołowej.

Zakład pogrzebowy „Return of Nature” zachęca klientów pochówkiem zmarłego przy jednoczesnym minimalnym wpływie na środowisko.

Zielony pochówek to naturalny sposób dbania o ukochaną osobę przy minimalnym wpływie na środowisko. Pomaga w ochronie zasobów naturalnych, redukcji emisji dwutlenku węgla i zachowaniu siedlisk, bez użycia ostrych chemikaliów do balsamowania, metalowych, plastikowych lub nienaturalnych przedmiotów – czytamy na stronie internetowej zakładu.

Źródło: stefczyk.info/na podst.tvp.info Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij