Publicystyka

Zagraniczni internauci zachwyceni filmem z polską staruszką i lewicową aktywistką

Film, na którym starsza pani całuje stopy lewicowej aktywistki przeszkadzającej w modlitwie szerokim echem odbił się nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Jak donosi portal tysol.pl, nagranie wzbudziło bardzo mocne komentarze m.in. we Francji, kraju, w którym od lat religia rugowana jest ze sfery publicznej.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło przed warszawskich sądem, gdzie grupa seniorów protestowała przeciwko nagonce na Radio Maryja i Telewizję Trwam. Seniorom próbowali przeszkadzać lewicowi aktywiści, m.in. 21-letnia dziewczyna, która chciała zagłuszyć modlitwę zebranych. Na jej zachowanie w przejmujący sposób zareagowała starsza kobieta.

Nieoczekiwanie do dziewczyny podeszła zapłakana 83-letnia kobieta, która… pocałowała ją w stopy.

– Ja panią kocham — powiedziała zasmucona 83-latka.

– Ja panią również, ale proszę nie płakać. Proszę… — odpowiedziała 21-latka.

Dziewczyna szybko zmieniła swoje zachowanie i objęła staruszkę.
– Całe życie walczyłam o Polskę i doczekałam się, że już jestem przed odejściem z tego świata, a Polska jest podzielona i jest mi bardzo przykro. Przeżywam to bardzo — powiedziała 83-letnia kobieta.I te dzieci, nasze biedne dzieci, które były wychowywane przez „niepolskich” Polaków — dodała.

Dziewczyna w tęczowych barwach była wyraźnie zawstydzona. Na koniec obie kobiety wspólnie się przeżegnały.

Filmik szybko wiralowo rozniósł się po internecie. Dotarł także za granicę, gdzie wzbudził bardzo duże poruszenie.

Przegląd reakcji z Francji przedstawił portal tysol.pl

– Biedna starsza pani: jej świat i jej życie są wywrócone do góry nogami, ta aktywistka mięknie, ale cała maszyna za tą młodą aktywistką jest dobrze naoliwiona i lśniąca, gotowa zmienić wszystko …

– Co za film !!! Te zdjęcia są piękne, a zakończenie jest niewiarygodne, dziękuję

– Cóż, to sprawiło, że łzy napłynęły mi do oczu… Kochajmy się i nie dzielmy się już więcej…

Nieładnie tak szybko wymusić na mnie łzy!

– W wieku 83 lat starsza pani wie, co komunizm robi chcrześcijanom. W wieku 21 lat młoda kobieta nie odkryła miłości tej prawdziwej, tej, która nie osądza bliźniego. Niech Bóg błogosławi te dwie kobiety

– Takie rzeczy tylko w Polsce! Jestem dumny z mojego kraju!

– Absolutnie szokujące

To tylko niektóre z komentarzy, jakie pojawiły się pod filmem. Jak widać, polska wiara znowu stała się latarnią dla całej Europy.

Źródło: Autor: ks
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij