Najnowsze wiadomości z kraju

Zaginiony 70-latek spędził poza domem kilkadziesiąt godzin. Policja: życie uratował mu jego kundelek

Zdaniem lekarzy i policji kundelek Skierka uratował życie 70-letniemu mężczyźnie, którego zaginięcie zgłosiła rodzina. Zmarzniętego seniora odnaleziono z przytulonym do niego psem w lesie– powiedziała PAP oficer prasowy jarocińskiej policji aspirant sztabowy Agnieszka Zaworska.

Policja w Jarocinie została powiadomiona przez rodzinę 70-letniego mężczyzny z Kotlina, że w niedzielę rano senior wyszedł na spacer z psem i nie wrócił do domu.

Do mieszkańców Kotlina zaapelowano z prośbą o pomoc w przekazaniu informacji, jeżeli mężczyznę gdzieś widziano.

Do akcji poszukiwawczej włączyli się ratownicy z Wielkopolskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej w Gostyniu i Ostrowie Wlkp., strażacy i mieszkańcy.

Mężczyznę odnaleziono dopiero w poniedziałek wieczorem w lesie na terenie dawnej cegielni w Kotlinie. „Był zdezorientowany i w stanie hipotermii. Błąkał się poza domem 38 godzin” – powiedziała policjantka.

Przybyli na miejsce zdarzenia lekarz i ratownicy medyczni stwierdzili, że seniora trzeba pilnie przewieźć do szpitala.

„Kiedy próbowali podjeść do mężczyzny, żeby udzielić mu pomocy siedzący na jego kolanach kundelek warczał na nich, bronił dostępu do swojego opiekuna” – powiedziała Agnieszka Zaworska.

Ostatecznie udało się zabrać emeryta do szpitala.

Zdaniem policjantów oraz ratowników medycznych mężczyznę przed śmiercią uratował jego pies, ponieważ ogrzał seniora swoim ciałem.

Źródło: PAP Autor: Ewa Bąkowska
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij