Najnowsze wiadomości ze świata

Zaginiona nastolatka po czterech latach zgłosiła się na policję

W 2019 roku zaginęła 14-letnia autystyczna dziewczyna. Po czterech latach sama zgłosiła się na policję.

Alicia Navarro mieszkała w mieście Glendale w Arizonie. 13 września 2019 roku spytała swoją matkę Jessicę Nunez, czy może zostać w domu i nie iść do szkoły. Kobieta uznała, że denerwuje się rozpoczęciem nauki w nowej szkole, więc się zgodziła. Dzień później wybrały się razem do fabryki czekolady. Nunez powiedziała mediom, że dziewczynka wydawała się być szczęśliwa.

Nad ranem 15 września okazało się, że już jej nie ma. W swojej sypialni zostawiła list pożegnalny. „Uciekłam z domu. Wrócę, przysięgam. Przepraszam – Alicia” – napisała. Rozpoczęły się poszukiwania, ale nie przynosiły skutków. Jej matka była przekonana, że jej córka została porwana przez kogoś, kogo poznała w internecie – Alicia spędzała dużo czasu grając w gry komputerowe.

Policja z Glendale poinformowała, że otrzymali ponad tysiąc informacji o tym, gdzie może przebywać, także poza granicami USA. Arizona wydała też tzw. srebrny alert, który po raz pierwszy nie dotyczył seniora z demencją. Jej matka wynajęła prywatnych detektywów, płaciła za billboardy, regularnie pojawiała się w mediach i szukała jej w mediach społecznościowych. Bez skutku.

Sprawa teraz znalazła swój nieoczekiwany, chociaż szczęśliwy finał. Navarro odnalazła się w małym miasteczku w Montanie, w pobliżu granicy z Kanadą. Miała wejść na lokalny posterunek policji i przedstawić się. Policjanci szybko ustalili, że od czterech lat jest poszukiwana w Montanie, a policja z Glendale potwierdziła jej tożsamość. Na razie nie wiadomo, co działo się z nią podczas czteroletniej nieobecności, ale policja ujawniła, że uciekła z domu z własnej woli, a ona sama powiedziała im, że nikt jej nie skrzywdził.

https://twitter.com/Looking4Dulce/status/1684360343122747393?s=20

Źródło: Stefczyk.info na podst. USA Today Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij