Najnowsze wiadomości ze świata

Zaginęła łódź z migrantami. Najmłodszy z nich to pięciolatek

Na Morzu Śródziemnym zaginęła łódź z co najmniej 17 migrantami – powiadomiła w poniedziałek tunezyjska straż przybrzeżna. Najmłodszy pasażer łodzi ma pięć lat. Łódź wyruszyła w ubiegłym tygodniu z portu Bizerta na północy Tunezji i zmierzała w kierunku Włoch.

Straż przybrzeżna i marynarka wojenna Tunezji rozpoczęły akcję poszukiwawczą – przekazał dziennikarzom przedstawiciel władz.

Przez Tunezję prowadzą szlaki migracyjne do Europy, z których korzystają mieszkańcy Afryki. Także Tunezyjczycy stanowią znaczącą część migrantów. W ciągu jedenastu miesięcy 2023 roku tunezyjskie służby zatrzymały blisko 70 tys. migrantów, a cudzoziemcy stanowili 78 proc. tej grupy – podały w grudniu ubiegłego roku władze w Tunisie.

Źródło: PAP Autor: os/ ap/
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij