Najnowsze wiadomości ze świata

Zachodnie media o Polakach: Biden ma dwóch wojowników dyplomatycznych, Dudę i Morawieckiego, którzy pilnują reszty UE

Amerykanom czasami trudno jest zaakceptować cyrk negocjacyjny, jakim potrafi być UE – ocenia na portalu NOS Wouter Zwart, korespondent niderlandzkich mediów w Niemczech i Europie Środkowej. Ale (prezydent USA Joe) „Biden ma dwóch wojowników dyplomatycznych w postaci (prezydenta RP Andrzeja) Dudy i (premiera Mateusza) Morawieckiego, którzy pilnują reszty Europy” – uważa Zwart.

Korespondent portalu NOS i popularnego programu publicystycznego Nieuwsuur emitowanego w telewizji publicznej podkreśla, że Polska nie tylko jest ważnym krajem dla tranzytu zachodniej broni dla Ukrainy, ale sama przekazała jej ogromne ilości sprzętu.

Zwart zauważa, że Polska wywiera ciągłą presję na europejskich sojuszników, aby kontynuowali militarne i finansowe wsparcie dla Ukrainy, która zmaga się z rosyjska inwazją.

Polityka presji ze strony Polski jest prowadzona „ku zadowoleniu Amerykanów”, którym czasami trudno jest zaakceptować cyrk negocjacyjny, jakim potrafi być Unia Europejska – twierdzi korespondent.

 

Źródło: PAP Autor: Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij