Najnowsze wiadomości z kraju

Zabrał policjantowi broń i zaczął strzelać. Sprawę bada prokuratura

Prokuratura Okręgowa w Koninie wyjaśnia incydent, do którego doszło podczas policyjnej interwencji we Władysławowie. Mężczyzna zabrał mundurowemu służbową broń i oddał z niej kilka strzałów. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

O sprawie informują lokalne media. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Tuliszkowie interweniowali w piątek przed godziną 18:00 we wsi Władysławowo w województwie wielkopolskim. Wcześniej otrzymali oni zgłoszenie o próbie samobójczej.

Na miejscu zastali agresywnego mężczyznę, który zaatakował jednego z policjantów. Podczas szarpaniny wyciągnął z kabury funkcjonariusza jego służbową broń, po czym oddał z niej kilka strzałów. Incydent potwierdziła Dorota Grzelka z Komendy Powiatowej Policji w Turku.

Podczas interwencji doszło do zdarzenia z użyciem broni – oświadczyła. Dodała, że strzały były niecelne i nikomu nic się nie stało.

Policjantom udało się obezwładnić, a następnie zatrzymać mężczyznę. Okoliczności sprawy wyjaśnia Prokuratura Okręgowa w Koninie.

Źródło: stefczyk.info/na podst.wprost Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Szefowa Secret Service podała się do dymisji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij