Gdynia Najnowsze wiadomości z kraju

Zabójstwo 6-letniego chłopca w Gdyni. Policjanci publikują wizerunek podejrzewanego o zabójstwo

Zabójstwo 6-letniego chłopca w Gdyni

Zabójstwo 6-letniego chłopca w Gdyni. Policja prowadzi obławę za sprawcą.

– Pilne❗️ Policjanci prowadzą poszukiwania 44-letniego Grzegorza Borysa podejrzewanego o zabójstwo 6-letniego chłopca. W przypadku uzyskania informacji na temat miejsca pobytu mężczyzny prosimy o niezwłoczny kontakt z Komendą Miejską Policji w Gdyni 47 74 21 222 lub 112. – informują policjanci w mediach społecznościowych.

Według informacji lokalnych mediów, zwłoki 6-latka odnaleziono w mieszkaniu w Gdyni przy ul. Górniczej. Na miejscu pracują prokuratorzy i policja oraz żandarmeria wojskowa. Trwa obława za mężczyzną: ojcem dziecka, który prawdopodobnie zabił chłopca.

Trwa policyjna obława za podejrzewanym o zabójstwo 6-latka w Gdyni Fikakowie. Ciało chłopca znaleziono w mieszkaniu około godz. 10. Został ogłoszony alarm dla policjantów z garnizonu gdyńskiego oraz wydziału kryminalnego KWP w Gdańsku, którzy szukają osoby mogącej mieć związek z tym przestępstwem – podała policja.

Ojciec podejrzany

Policja otrzymała informację o zabójstwie dziecka w mieszkaniu przy ul. Górniczej w Gdyni Fikakowie około godz. 10. Według nieoficjalnych informacji, zabójstwa mógł dokonać 44-letni ojciec dziecka, który przed przyjazdem policji uciekł z miejsca zdarzenia.

Rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk potwierdziła, że na miejscu znaleziono ciało dziecka, ale na chwilę obecną odmówiła udzielenia innych informacji. “Na miejscu trwają intensywne czynności dochodzeniowo-śledcze” – dodała prokurator Wawryniuk.

Na Fikakowie w pobliżu miejsca tragedii jest kilka radiowozów policyjnych, pogotowie ratunkowe i żandarmeria wojskowa.

Rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku Karina Kamińska powiedziała, że policjanci i prokuratorzy pracują na miejscu zabójstwa 6-letniego chłopca.

– Na miejscu pracują policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni oraz policjanci z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Gdańsku, którzy ujawniają i zabezpieczają ślady. Śledczy rozmawiają z osobami, które mogą mieć wiedzę na temat tego zdarzenia, przesłuchiwani są świadkowie. Na miejscu jest również policyjny psycholog, który udziela wsparcia najbliższym dziecka – dodała Kamińska.

Równolegle nad sprawą pracują kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, którzy weryfikują zdobyte informacje aby jak najszybciej zatrzymać sprawcę tego przestępstwa. W związku z zabójstwem chłopca ogłoszono alarm dla funkcjonariuszy z Trójmiasta, którzy poszukują podejrzewanego o zabójstwo.

—————————

Przypominamy!

Jeśli w Twoim otoczeniu dzieje się coś złego, lub wiesz, że życie jakieś osoby jest zagrożone, nie wahaj się dzwonić pod numer alarmowy 112. Postaraj się przekazać służbom ważne informacje, czyli np. lokalizację i stan osoby, która potrzebuje pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach kluczowe znaczenie ma czas!

Korzystaj z bezpłatnych telefonów pomocowych, takich jak m.in.:

116 123 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00,
800 70 2222: całodobowe centrum wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym,
116 111 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę,
800 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.

 

Źródło: (PAP) Autor: Krzysztof Wójcik
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Tragiczne informacje z Chorwacji. Nie żyje 27-letni Polak

0 0

Służby zidentyfikowały zabójcę polskiego żołnierza

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij