Mężczyzna zabił nożem 15 osób Najnowsze wiadomości ze świata

Zabił 15 osób, bo chciał zemścić się na społeczeństwie. Czeka go kara śmierci

Mężczyzna, który latem ubiegłego roku ranił nożem 15 osób w szpitalu w Szanghaju w Chinach, został w piątek skazany na karę śmierci – powiadomił portal CNR. Mężczyzna “żywił urazę do społeczeństwa z powodu nieudanych inwestycji i niemożności spłacenia ogromnych długów. Celowo wziął odwet na społeczeństwie, aby wyładować swój osobisty gniew” – podano w orzeczeniu sądowym.

Do zdarzenia doszło w lipcu ubiegłego roku. Uzbrojony w dwa noże i młotek do wybijania szyb Hou Xiaofei zaatakował ambulatorium przy renomowanym szpitalu w Szanghaju. Mężczyzna ranił nożem pacjentów i pracowników. 15 osób doznało obrażeń, z czego sześć, w tym czworo nieletnich, zostało poważnie rannych. Według lokalnej policji funkcjonariusze zmuszeni byli do oddania strzału w celu obezwładnienia nożownika.

Sędziowie Drugiego Sądu Pośredniego, skazali sprawcę na karę śmierci i dożywotnie pozbawienie praw politycznych. Argumentowali, że – chociaż nikt nie zginął – “zamiar morderstwa był oczywisty”. Według wymiaru sprawiedliwości mężczyzna kierował się chęcią “zemsty na społeczeństwie” z powodu problemów finansowych i “niechęci społecznej”.

W orzeczeniu sądu podkreślono, że “motywy popełnienia przestępstwa były wyjątkowo nikczemne”. “Środki popełnienia przestępstwa – szczególnie okrutne, a konsekwencje czynu zabronionego – wyjątkowo poważne”.

Według agencji Reutera w ostatniej dekadzie w atakach “samotnych wilków” z użyciem noża i siekiery zginęło w Chinach około 100 dzieci i dorosłych. Z kolei setki osób doznały obrażeń.

Zobacz też:

Nożownik zaczepiał przechodniów i kierowców. Wpadł w ręce policji

Źródło: PAP Autor: krp/ szm/
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij