Publicystyka

“Zabiję was wszystkich” – atak na siedzibę PiS przy Nowogrodzkiej

Rzecznik PiS Radosław Fogiel skomentował doniesienia Radia Zet na temat groźnej sytuacji, do której miało dojść przy siedzibie PiS-u na Nowogrodzkiej w Warszawie. Mężczyzna, który próbował siłą dostać się do biura, miał krzyczeć, że wszystkich zabije. “Bagatelizowanie sprawy i pisanie o ‘incydencie’ to proszenie się o drugiego Cybę” – skomentował Fogiel, nawiązując do zabójstwa Marka Rosiaka w łódzkim biurze PiS przez Ryszarda Cybę.

“Incydent w siedzibie PiS na Nowogrodzkiej. Młody mężczyzna próbował siłą dostać się do biura partii. ‘Chciałem się dostać do prezesa’ – miał krzyczeć w budynku. Został wyprowadzony przez wezwany patrol policji. Oficer prasowy KRP Ochota potwierdza, że trwają czynności” – napisał na Twitterze dziennikarz Radia Zet Mariusz Gierszewski:

Fogiel zwrócił uwagę, że podobne “bagatelizowanie” sprawy jest niedopuszczalne i zarzucił dziennikarzowi korzystanie z mało wiarygodnych źródeł. Agresywny mężczyzna miał, według relacji rzecznika PiS, zachowywać się znacznie gwałtowniej – m.in. groził wszystkim śmiercią: “Ów mężczyzna próbował siłą sforsować drzwi i groził śmiercią. ‘Będziesz martwy’, ‘Zabiję was wszystkich’ – mówił. Bagatelizowanie sprawy i pisanie o ‘incydencie’ to proszenie się o drugiego Cybę. Nie wiem kto był źródłem Pana Redaktora, ale najwyraźniej było mało wiarygodne” – napisał Fogiel na Twitterze.

Źródło: Stefczyk.info/na podst. Twitter Autor: KF
Fot. Siedziba PiS przy Nowogrodzkiej/zdj. archiwalne PAP

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij