policjanci Najnowsze wiadomości z kraju

Zaatakował kolegę nożem. Potem przyszedł odwiedzić go w szpitalu

W Ciechanowie podczas awantury 26-latek zranił nożem swego o dwa lata starszego kolegę. Policja zatrzymała go, gdy przyszedł do szpitala, aby sprawdzić, jak czuje się pokrzywdzony. Obrażenia 28-latka okazały się niegroźne, ale sprawcy napaści i tak grozi do 5 lat więzienia.

Rzeczniczka ciechanowskiej policji asp. Magda Zarembska poinformowała w piątek, że kilka dni temu wpłynęło tam zgłoszenie o awanturze, podczas której jeden z jej uczestników został zraniony nożem. Na miejsce wysłano patrol, ale sprawca i poszkodowany uciekli jeszcze przed przyjazdem funkcjonariuszy.

Gdy sprawdzano okolicę, szukając uczestników awantury, do ciechanowskiej policji wpłynęło następne zgłoszenie, tym razem o mężczyźnie agresywnie zachowującym się w tamtejszym szpitalu. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 26-latek przyszedł odwiedzić kolegę zranionego nożem.

“Spostrzegawczość i dociekliwość policjantów dała im podstawy do tego, aby podejrzewać, że to 26-latek mógł być sprawcą. Mężczyzna był pijany, miał ślady krwi, a w kieszeni jego spodni mundurowi znaleźli nóż” – powiedziała asp. Zarembska.

Dodała, że wkrótce okazało się, że przebywający w szpitalu 28-letni pacjent to zraniony nożem uczestnik zgłoszonej wcześniej awantury, przy czym “na szczęście rana nie zagrażała jego życiu i zdrowiu”.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa policja zatrzymała 26-latka.

“Zebrany materiał dowodowy, w tym oględziny, zeznania świadków i pokrzywdzonego pozwoliły na przedstawienie podejrzanemu zarzutu uszkodzenia ciała” – powiedziała rzeczniczka ciechanowskiej policji.

26-latkowi grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Źródło: PAP Autor: Michał Budkiewicz
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij