Najnowsze wiadomości z kraju

Z popularnego sklepu wyciekły dane. Klienci proszeni o zmiany haseł

Klienci internetowego sklepu DeeZee otrzymali niepokojącą wiadomość od sprzedawcy. Ma to związek z atakiem hakerskim. Firma zaleciała klientom zmiany haseł. 

Otrzymujesz tego maila, ponieważ poprosiliśmy cię o zmianę hasła do konta użytkownika w sklepie internetowym deezee.pl. Konieczność zmiany hasła była częścią procedur bezpieczeństwa, jakie wdrożyliśmy w związku z atakiem hakerskim, do jakiego doszło poprzez naruszenie infrastruktury naszego partnera prowadzącego sklep (AtomStore). Otrzymaliśmy od niego informację o możliwym wycieku adresów mailowych oraz informacji o ilości i wartości zamówień – takiego maila otrzymali klienci internetowego sklepu DeeZee. Sprzedawca m.in obuwia i odzieży poinformował, że w połowie marca nieznani sprawcy złamali zabezpieczenia i zalogowali się do systemu obsługującego sklep internetowy.

Wyjaśniono, że zaatakowana baza zawierała ilość i wartość zamówień, adresy email oraz zakodowane i zabezpieczone hasła, ale nic nie wskazuje na to, aby zostały one odczytane przez hakerów.

Baza nie zawierała żadnych danych adresowych – zapewnia firma.

Sklep poinformował, że sprawa została zgłoszona organom ścigania oraz do Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Wdrożono także procedury bezpieczeństwa, m.in. blokując potencjalny dostęp osób trzecich do sklepu. Przeprowadzono także audyt, który ma potwierdzić aktualny stan zabezpieczeń danych osobowych.

Źródło: stefczyk.info/na podst.cyberresuce Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij