Najnowsze wiadomości z kraju

Z gospodarstwa uciekł byk. Spotkanie z nim może być niebezpieczne, strażacy apelują o ostrożność

Dzisiaj to już trzeci dzień naszych poszukiwań byka, który uciekł z gospodarstwa. Apelujemy do ludzi i kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności – powiedział w niedzielę PAP oficer dyżury ostrzeszowskiej straży pożarnej mł. kpt. Roman Gatkowski.

Do zdarzenia doszło w piątek. Ostrzeszowska straż pożarna została zawiadomiona, że z dużej hodowli we wsi Mechnice w gminie Kępno uciekł byk.

Strażacy natychmiast wszczęli poszukiwania, ale w piątek i sobotę zwierzęcia nie znaleziono. Akcję poszukiwawczą – jak powiedział strażak – wznowiono w niedzielę. Jak dotąd bezskutecznie.

Mł. kpt. Roman Gatkowski zaapelował, żeby przy spotkaniu ze zwierzęciem zachować szczególną ostrożność. „Na pewno nie można zachowywać się gwałtownie. Należy wycofać się z pola widzenia byka spokojnymi ruchami i natychmiast zawiadomić służby ratunkowe” – poinformował.

Źródło: PAP Autor: Ewa Bąkowska
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij