Najnowsze wiadomości z kraju

Youtuber, który chciał palić kościoły i topić katolików, stracił sponsora

Znany youtuber Łukasz Stelmach popełnił serię wpisów atakujących kościół i katolików. Sprawiło to, że jeden z jego sponsorów zerwał z nim współpracę.

Sprawę nagłośnił Ośrodek Monitorowania Chrystanofobii Fidei Defensor. Stelmach zamieścił na swoim profilu grafikę na której widać Godzillę niszczącą miasto tęczowym promieniem. „Nie wiem kto jest autorem, ale czy dałoby radę zrobić też wersję z King Kongiem? Zamiast rzygać tęczą mógłby np. niszczyć kościoły toporem zrobionym z jakiegoś patriotycznego pomnika, który zostawiałby po sobie ładny tęczowy ślad” – napisał.

W dyskusji która rozgorzała pod tym postem youtuber zamieścił kolejne ataki na katolików. Napisał między innymi, że ma „jak najgorsze zdanie o tej szkodliwej, skorumpowanej instytucji, która regularnie próbuje dyktować wszystkim jak mają żyć, a do tego jeszcze cieszy się przywilejami, które się jej nie należą” oraz „masa katolików nie utożsamia się z tym co wyrabia ich kościół – ale chętnie ich jednak wrzucę do worka a ten worek gdzieś do jeziora”. Kiedy internauta stwierdził, że niszczenie kościołów to przesada youtuber odpowiedział, że „możemy zmienić niszczenie na palenie”.

Fidei Defensor poinformował na swoim Facebooku, że wysłał informacje o jego komentarzach do jego sponsorów. Jako pierwszy zareagował producent sprzętu komputerowego Logitech, który poinformował o zawieszeniu współpracy. „Marka Logitech nie angażuje się w sprawy polityczne, religijne i światopoglądowe. Jednocześnie deklaruje wsparcie dla różnorodnych religii i poglądów, które prowadzą do wzajemnego poszanowania i konstruktywnego dialogu” – napisali w oświadczeniu – „W przypadku ubiegłotygodniowych wpisów w mediach społecznościowych Łukasza Stelmacha te granice zostały naszym zdaniem przekroczone, dlatego odcinamy się od jego słów i zawieszamy naszą dotychczasową współpracę”.

Organizacja wymieniła wśród jego sponsorów także firmę Huawei Polska. Jej PR Manager Szymon Solnica poinformował jednak portal Stefczyk.info, że nie współpracują z tym youtuberem i nie są jego „partnerem technologicznym”. Dodał, że zwrócili się do niego już z żądaniem usunięcia z jego kanału logotypu Huawei na użycie którego nie wyrazili zgody.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Życie Stolicy Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij