Najnowsze wiadomości ze świata

Youtube cenzuruje konserwatywną stację… za nadanie przemówienia Donalda Trumpa

Youtube zawiesił konto konserwatywnego nadawcy Right Side Broadcasting Network. Powodem ma być przemówienie Donalda Trumpa, które stacja transmitowała.

Występ byłego prezydenta USA podczas Konferencji Konserwatywnej Akcji Politycznej cieszył się sporą popularnością. Na kanale RSBN, który transmitował całe wydarzenie, pojawiło się blisko 4 miliony wyświetleń pod filmem z udziałem Trumpa. Nagranie zostało jednak z usunięte z kanału przez władze Youtube. Dodatkowo administracja serwisu należącego do Google nałożyła na konto RSBN karę w postaci zawieszania na okres dwóch tygodni.

Stacja informuje jednak, iż mogła uniknąć tej sankcji, gdyby dodała do filmu “równoważącego punkty widzenia” w kontekście do twierdzeń byłego prezydenta USA na temat sfałszowania ostatnich wyborów prezydenckich.

– Zasadniczo musielibyśmy na antenie oznajmić, że wszystko, co Trump właśnie powiedział o oszustwach wyborczych, nie jest prawdą – oznajmiła RSBN w oficjalnym komunikacie.

Źródło: Stefczyk.info na podst. NCzas Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij