Najnowsze wiadomości z kraju

XXXII Krajowa Konferencja SKOK pod hasłem „Zmiany w duchu tradycji”.

Już po raz trzydziesty drugi odbyła się Krajowa Konferencja SKOK. W tym roku uczestnicy spotkali się w Lublinie, który jest niezwykle ważnym miastem dla sektora SKOK. W wydarzeniu uczestniczyli zarówno goście z Polski jak i z zagranicy.

Oprócz części oficjalnej, podczas której uhonorowano m.in. trzydziestolecie SKOK-u Chmielewskiego, wydarzeniu towarzyszyły występy artystyczne i liczne rozmowy panelowe.

W jednej z nich wzięli udział goście  z USA. Paneliści wzięli na warsztat temat: czy dla unii kredytowych wciąż jest miejsce w szybko zmieniającym się świecie.

Rozmowę tę przeprowadzi Prezes Zarządu Kasy Krajowej Pan Rafał Matusiak, a w debacie wzięli udział Mike Mercer Prezes COOPR8, Marshall Boutwell Prezes Peach State Federal Credit Union oraz z Anthony Hernandez Prezeses Defense Credit Union Council, który łączył się z uczestnikami zdalnie.

Uczestnicy wysłuchali także power speech dr. Iwo Zmyślonego z ICAN Institute na temat różnorodności pokoleniowej.

Goście mogli wysłuchać również wystąpienia Konsula Generalnego Ukrainy w Lublinie – Oleha Kutsa. Konsul podziękował całemu sektorowi SKOK za niezwykłe zaangażowanie w pomoc Ukrainie, w tak trudnym dla naszych sąsiadów czasie.

– DNA naszego ruchu opiera się na pomaganiu bliźniemu, stąd nie wyobrażamy sobie, byśmy mogli naszych przyjaciół zza wschodniej granicy zostawić bez pomocy – wyjaśnił podczas konferencji Prezes Zarządu Kasy Krajowej Pan Rafał Matusiak.

Prezes Kasy Krajowej zauważył, że to właśnie ta wzajemna pomoc jest istotą ruchu spółdzielczego i jego solą, a przeszło 30-letnie współczesna historia sektora SKOK i jego przedwojenna tradycja, są tego najlepszym dowodem.

Lubelska konferencja pokazała, że mimo trudnego okresu, medialnej nagonki ze strony środowisk liberalnych, kasy spółdzielcze wciąż są ważnym elementem polskiego rynku i istotnym gwarantem jego stabilności i bezpieczeństwa ekonomicznego tysięcy Polaków.

Źródło: stefczyk.info/ Autor:
Fot. FOTO.PAP

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij