Rozrywka

Wziął pożyczkę na walkę z Covid-19, kupił kartę Pokemon. Grozi mu 20 lat więzienia

Mężczyzna z Georgii otrzymał pożyczkę na pomoc w związku z koronawirusem, ale z otrzymanych pieniędzy ponad 57 tys. dolarów przeznaczył na zakup kolekcjonerskiej karty Pokemon. Teraz grozi mu do 20 lat więzienia – podało w piątek abc News.

Vinath Oudomsine, 31-latek z miejscowości Dublin w Georgii, składając wniosek o pożyczkę na walkę z Covid-19 do Administracji Małych Przedsiębiorstw (Small Business Aministrationa, SBA) poinformował, że jest właścicielem firmy oferującej “usługi rozrywkowe”. Skłamał jednak m.in. na temat liczby zatrudnionych przez siebie osób oraz rocznych przychodów firmy. Przyznano mu 85 tys. dolarów, z czego 57 789 przeznaczył na zakup kolekcjonerskiej karty do popularnej gry.

Jak przekazał w oświadczeniu p.o. prokuratora w południowym dystrykcie Georgii David Estes, Oudomsine przyznał się do postawionego mu zarzutu oszustwa. Grozi mu do 20 lat pozbawienia wolności.

Źródło: (PAP) Autor: skib/ tebe/
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij