Najnowsze wiadomości z kraju

Wyszli z tramwaju wprost pod koła samochodu

Policjanci z Chorzowa poinformowali w poniedziałek o dwóch sytuacjach, które mogły się skończyć tragicznie. Podróżujący wysiadając z tramwaju weszli pod koła samochodu, ponieważ kierowcy nie ustąpili pierwszeństwa.

W ostatnim czasie doszło do groźnych incydentów na terenie Chorzowa. Pracownicy Referatu do Spraw Wykroczeń wyjaśniają okoliczności dwóch tego typu zdarzeń. Do obu z nich doszło na ulicy Armii Krajowej w Chorzowie. Na szczęście uczestnicy tych zdarzeń nie odnieśli obrażeń. Natomiast kierowcy zostali ukarani mandatami.

“Kierowcy muszą pamiętać o obowiązkach wobec pieszych. Jednym z nich jest zapewnienie swobodnego dojścia do tramwaju, jeśli przystanek nie znajduje się bezpośrednio przy chodniku. Niestety, nie wszyscy zmotoryzowani stosują się do tych przepisów” – napisali chorzowscy policjanci.

Policja w Chorzowie podkreśla, że przy przejeżdżaniu obok oznaczonego przystanku tramwajowego, jeżeli nie znajduje się on bezpośrednio przy chodniku, kierujący jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność. “Jeżeli przystanek nie jest wyposażony w wysepkę dla pasażerów, a na przystanek wjeżdża tramwaj lub na nim stoi, kierujący jest obowiązany zatrzymać pojazd w takim miejscu i na taki czas, aby zapewnić pieszemu swobodne dojście do tramwaju” – dodali.

Źródło: PAP Autor: Julia Szymańska
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij