Najnowsze wiadomości z kraju

Wystawa papieska ponownie zdewastowana. Wszystko zostało nagrane

We wtorek po godzinie 22. grupa wandali ponownie zniszczyła wystawę “Solidarności” poświęconą św. Janowi Pawłowi II, która stoi przed gdańskim budynkiem “Solidarności” – poinformowali związkowcy.

Rzecznik Prasowy Komisji Krajowej NSZZ “Solidarność” Marek Lewandowski poinformował w środę, że wystawę poświęconą papieżowi Janowi Pawłowi II, która znajduje się przed budynkiem NSZZ “Solidarność”, zdemolowano we wtorek późnym wieczorem. Dewastację zarejestrował monitoring. “Na nagraniu z monitoringu widać pięć osób, które zniszczyły plansze wystawy z Ojcem Świętym Janem Pawłem II” – dodał Lewandowski.

Rzecznik prasowy “Solidarności” Marek Lewandowski przekazał, że zabezpieczono monitoring ze zdarzenia, a sprawa została zgłoszona na policję.

Wystawa pt. “Ty nas obudziłeś, My Cię obronimy” dokumentująca relacje Solidarności z Ojcem Świętym Janem Pawłem II została oficjalnie otwarta 21 marca br. Po trzech tygodniach ekspozycja stojąca przed gdańskim budynkiem NSZZ “Solidarność” u zbiegu ulicy Rajskiej i Wałów Piastowskich została zdewastowana przez wandali. Doszło do tego 11 kwietnia około godziny 4 nad ranem.

Po tym zdarzeniu policjanci z gdańskiego komisariatu na Śródmieściu zatrzymali trzech sprawców w wieku od 16 do 18 lat, którzy mieli dopuścić się zniszczenia mienia. Nastolatkowie zostali przesłuchani w charakterze nieletnich sprawców czynu karalnego. O ich dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich. Za zniszczenie mienia grozi kara nawet pięciu lat pozbawienia wolności.

Źródło: PAP Autor: Krzysztof Wójcik
Fot. PAP/Adam Warżawa

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij