policjanci Najnowsze wiadomości z kraju

Wyskoczył z drugiego piętra, próbując wymknąć się policjantom. Wpadł na trawniku

Przygotowana droga ucieczki z kryjówki i skok z okna na drugim piętrze – taki plan na wymknięcie się policjantom miał poszukiwany 42-latek z Ustronia. Mundurowi nie dali się zaskoczyć – schwytali go tuż po tym, jak znalazł się sześć metrów niżej – na trawniku, który zamortyzował upadek.

Jak poinformowała w piątek cieszyńska komenda, 42-latek był poszukiwany w związku z wyrokiem sądu – ma do odsiedzenia dwa lata za przestępstwa narkotykowe. Doskonale zdawał sobie sprawę, że jest poszukiwany, więc ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

„Na wypadek ewentualnej wizyty mundurowych w mieszkaniu, w którym miał kryjówkę, przygotował plan ucieczki – przez okno na drugim piętrze budynku. W tym celu ustawił w mieszkaniu łóżko pod oknem, żeby szybko wyskoczyć i opuścić kryjówkę” – opisywali policjanci.

Gdy na miejscu pojawił się dzielnicowy z Ustronia sierż. sztab. Marcin Gerat z patrolem interwencyjnym, poszukiwany zrobił tak, jak planował – wyskoczył przez okno z wysokości sześciu metrów. Upadek zamortyzował trawnik. Chwilę później miał już kajdanki na rękach.

„Poszukiwany nie wziął pod uwagę, że ma do czynienia z doświadczonym dzielnicowym, który taką możliwość przewidział i odpowiednio pokierował zabezpieczeniem miejsca. Podczas akcji mundurowy wykorzystał informacje zebrane podczas patrolu dzielnicy i znajomość terenu, przygotowując się dobrze do zatrzymania poszukiwanego” – relacjonowała cieszyńska policja.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij