Najnowsze wiadomości ze świata

Wypadek polskiego busa na autostradzie w Niemczech. Są ranni

W niedzielę nad ranem na autostradzie A4 w rejonie zjazdów do miejscowości Nossen i Wilsdruff (Saksonia) wydarzył się groźny wydpadek; rannych zostało dziewięcioro pasażerów zielonego mini busa marki Mercedes Sprinter na polskich numerach rejestracyjnych – informują media.

42-leni kierowca Mercedesa ok. godz. 4.05 nad ranem wjechał w tył jadącej przed nim ciężarówki. W wyniku tego kierowca busa stracił panowanie nad pojazdem, kilkukrotnie uderzył w barierkę, po czym pojazd przewrócił się i zatrzymał na prawym pasie.

„W sumie dziewięcioro pasażerów mercedesa zostało rannych, trzech z nich poważnie. Autostrada w kierunku Drezna musiała zostać całkowicie zamknięta w godzinach od 4.15 do 6.15 ze względu na prowadzone działania ratownicze i prace porządkowe” – poinformował rzecznik policji.

Polski bus uległ całkowitemu zniszczeniu. Szkody materialne, powstałe w wyniku tego wypadku, oszacowano na około 45 tys. euro – podała policja, podkreślając, że badana jest wersja zaśnięcia kierowcy.

Jak podkreślił portal dziennika „Bild”, w ostatnich miesiącach na drodze A4 – kluczowej autostradzie biegnącej przez Saksonię – miał miejsce groźny wypadek miały już miejsce inne poważne wypadki.

„Wybudowana na przełomie tysiącleci autostrada jest całkowicie wyeksploatowana: asfalt się kruszy, beton pęka, barierki są zużyte. Wymieniać trzeba wszystko, od 2021 roku rośnie tam ilość prac budowlanych, a wraz z nimi liczba wypadków. Jest dużo placów budowy, i taki stan będzie trwał latami. Skutek to niebezpieczne miejsca, poważne wypadki” – podkreślił „Bild”.

Źródło: Autor:
Fot. PAP/EPA/HANNIBAL HANSCHKE
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij