Najnowsze wiadomości z kraju

Wypadek podczas festynu. Wiatr porwał dmuchańce, ranne dzieci

Cztery osoby, w tym dzieci w wieku 3 i 13 lat, zostały ranne w Radgoszczy (pow. międzychodzki, woj. wielkopolskie) po tym, jak w sobotni wieczór silny podmuch wiatru porwał dwa dmuchane zamki, będące jedną z atrakcji lokalnego festynu.

Oficer prasowa międzychodzkiej policji mł. asp. Justyna Rybczyńska przekazała PAP, że około godz. 20, silny podmuch wiatru towarzyszący burzy poderwał dwa dmuchane zamki. Jeden z dmuchańców wichura przeciągnęła przez boisko, na którym odbywał się festyn, raniąc dwie osoby – 17-latkę i 3-latkę.

“Drugi dmuchaniec został przeciągnięty przez wiatr na posesję, która znajduje się przy boisku. Na posesji odbywała się prywatna impreza okolicznościowa. Tam również zostały poszkodowane dwie osoby – 18-latek i 13-latka” – opisała policjantka.

Dodała, że najpoważniejsze obrażenia odniósł poszkodowany 18-latek. Na miejscu cały czas pracują policjanci starający się ustalić przyczyny wypadku.

Oficer dyżurny wielkopolskiej PSP przekazał PAP po godz. 22, że jak dotąd najwięcej zgłoszeń, dotyczących usuwania skutków przechodzących w sobotę nad regionem burz, odnotowano w rejonie powiatu międzychodzkiego; strażacy interweniowali tam 11 razy.

Dla 16 powiatów północnej, centralnej i południowej Wielkopolski nadal obowiązują wydane przez IMGW alerty drugiego stopnia, ostrzegające przed burzami. Z kolei dla 11 powiatów wschodniej i południowej części regionu obowiązuje ostrzeżenie niższego, pierwszego stopnia.

Źródło: PAP Autor: szk/ zm/
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij