Najnowsze wiadomości z kraju

Wypadek na zakopiance. Samochód SG zderzył się z busem przewożącym migrantów

28 obywateli Turcji, w tym dzieci, podróżowały busem, który wczoraj późnym wieczorem na Zakopiance zderzył się z pojazdem Straży Granicznej. Według informacji przekazanych przez SG, do kolizji doszło w trakcie pościgu funkcjonariuszy za migrantami.

Jak przekazała rzeczniczka prasowa Komendanta KaOSG Dorota Kądziołka, ze wstępnych informacji wynika, że pobyt tych osób w Polsce, jak również przekroczenie granicy, były nielegalne. W busie podróżowało 28 obywateli Turcji, w tym dzieci. Nikt z imigrantów, jak również strażników, nie ucierpiał w zdarzeniu.

“Funkcjonariusze ujęli te osoby. Obecnie prowadzone są czynności z ich udziałem. W dalszym toku będzie potwierdzana tożsamość i obywatelstwo tych osób oraz status pobytowy” – poinformowała mjr Dorota Kądziołka.

Jak przekazał PAP mł. asp. Sebastian Kruk z policji w Myślenicach, zgłoszenie o zdarzeniu dotarło do policji przed godz. 23.00 w czwartek.

Źródło: PAP Autor: Julia Kalęba
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij