Najnowsze wiadomości z kraju

Wypadek na Paradzie Równości. Raniono policjanta

Na ulicy Moniuszki w Zielonej Górze doszło do wypadku – kierujący samochodem osobowym zderzył się z policjantem jadącym na motocyklu. Funkcjonariusz zabezpieczał Paradę Równości; ma podejrzenie złamania ręki. Sprawca wymusił pierwszeństwo, nie miał prawa jazdy.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że policjant na motocyklu jechał ulicą Moniuszki w kierunku al. Konstytucji 3 Maja. Brał udział w zabezpieczeniu Marszu Równości. Miał włączone sygnały świetlne.

Z Placu Słowiańskiego wyjechał kierujący BWM. “Doszło do wymuszenia pierwszeństwa przejazdu i w jego efekcie do zderzenia” – powiedział podkom. Bartosz Zawada, naczelnik zielonogórskiej drogówki.

Po zderzeniu samochód BMW oraz policjant jadący motocyklem wypadli z drogi na chodnik. Na miejsce wypadku dojechały dwa wozy zielonogórskiej straży pożarnej, karetka pogotowia ratunkowego oraz policja. Ranny policjant został przewieziony do szpitala; ma podejrzenie złamania ręki.

Trwa dokładne wyjaśnianie przyczyny oraz okoliczności w jakich doszło do wypadku. “Kierujący BMW nie ma uprawnień do prowadzenia pojazdu” – powiedział podkom. Zawada.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij