Najnowsze wiadomości ze świata

Wypadek busa z polskimi turystami w Gruzji. Na miejsce jadą polscy medycy jadą na miejsce

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jan Grabiec poinformował, że w niedzielę zostanie wysłany do Gruzji Zespół Pomocy Humanitarno-Medycznej, który ma ocenić stan Polaków poszkodowanych tam w wypadku busa i ustalić możliwości ich bezpiecznej ewakuacji do Polski.

Resort dyplomacji poinformował w niedzielę po południu, że tego samego dnia w okolicy gruzińskiego miasta Choni 11 polskich turystów zostało rannych w wypadku busa turystycznego. Według MSZ, dwójka najciężej rannych Polaków została przewieziona do szpitala w Kutaisi, lżej ranni przebywają w Choni i w Martwili. Ministerstwo podało, że kontakt z poszkodowanymi ma polska ambasada w Tbilisi.

Do sprawy w niedzielę wieczorem odniósł się na platformie X szef KPRM. “Wysyłamy dziś Zespół Pomocy Humanitarno-Medycznej do Gruzji, żeby ocenił stan Polaków poszkodowanych w wypadku busa i ustalił możliwości bezpiecznej ewakuacji do Polski. W skład zespołu wejdą neurochirurg, chirurg, anestezjolog, pielęgniarz i ratownik” – napisał Grabiec.

Rzecznik MSZ Paweł Wroński przed południem przekazał PAP, że jeśli chodzi o okoliczności wypadku, wiadomo jedynie, że kierowca wynajętego na miejscu busa stracił panowanie nad pojazdem. Podkreślił, że okoliczności sprawy będą wyjaśniane.

Źródło: PAP Autor: Wiktoria Nicałek
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Seria groźnych wypadków z udziałem dzieci na hulajnogach

0 0

Ile zarabia burmistrz Zakopanego? Szokująca kwota

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij