Najnowsze wiadomości z kraju

Wymowny komentarz Hołowni po powrocie Tuska. Lider Polski 2050 przewiduje… zwycięstwo PiS

Szymon Hołownia w rozmowie z TVN24 został zapytany o wygląd polskiej sceny politycznej po powrocie Tuska. Lider Polski 205o przyznał, że nie obawia się byłego premiera w kontekście walki o fotel lidera opozycji. Co ciekawe były prezenter stwierdził, że jeśli PO będzie się zachowywało w taki sposób, jaki proponował były premier podczas sobotniej konwencji, wówczas zwycięstwo w najbliższych wyborach osiągnie Prawo i Sprawiedliwość.

Hołownia traktuje Tuska bardziej jako “wyzwanie”, aniżeli jakiś powód do obaw, czy zbędnej troski w kontekście kondycji partii w najbliższych miesiącach. Przypomnijmy, że w ostatnich miesiącach Polska 2050 nieustannie plasuje się na drugim miejscu we wszelkich sondażach, coraz bardziej powiększając swoją przewagę nad Koalicją Obywatelską.

Były prezenter TVN przyznał, iż darzy nowego lidera PO ogromnym szacunkiem i niewątpliwie jest on dla niego wielkim aktorem polskiej sceny politycznej” oraz “zawodnikiem wagi ciężkiej”. Wskazał go m.in. jako jedynego polityka z Polski, który stał na czele “państwa”, jakim ma być Unia Europejska, a także osobę posiadającą szereg kontaktów wśród światowych przywódców. Dodaje jednak, że Tusk jest także politykiem innego pokolenia, dodatkowo zapowiadany hucznie “powrót na białym rumaku”, okazał się być zwykłym “przyjściem na piechotę”.

W jego opinii walka z Tuskiem będzie przebiegała zupełnie inaczej, niż z Trzaskowskim, w której skupiono by się przede wszystkim na nowym pokoleniu.

-Wiemy, że wrócił Tusk, wiemy, jaką wizję zaproponował. Zaproponował wizję: idziemy bić się z PiS-em na śmierć i życie. A ja mam ochotę po usłyszeniu tego powiedzieć, że najważniejsze wydaje mi się nie to, że pójdziemy i wklepiemy PiS-owi, tylko jeżeli pójdziemy i wklepiemy PiS-owi bez programu na pierwszy dzień po zwycięstwie z PiS-em, to PiS wygrywa za pół roku – powiedział Hołownia.

Lider Polski 2050 uważa, że jedynym programem Tuska ma być odsunięcie PiS od władzy, a dopiero młodzi działacze mają ustalać, jaki mają pomysł na Polskę. Były kandydat na prezydenta twierdzi, że o wiele bardziej woli się skupić ułożeniu odpowiedniego programu dla Polski i Polaków.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy/ TVN24 Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij