Publicystyka

“Wylatujecie sobie z kochasiami na Maderę”. Poseł PiSu ostro o Nowoczesnej

W programie „Woronicza 17” w TVP doszło do ostrej sprzeczki między europosłem Dominikiem Tarczyńskim (PiS) i przewodniczącą Nowoczesnej Katarzyną Lubnauer. Poseł Tarczyński zarzucił jej partii hipokryzję.

W trakcie programu Lubnauer odniosła się do niedawnych protestów feministek, które zdaniem licznych ekspertów wpłynęły drastycznie na pogorszenie sytuacji epidemicznej. Polityk próbowała zrzucić winę za nie na Jarosława Kaczyńskiego. „Strajk kobiet jest niezależny, nie jest polityczny i też nie odpowiadamy za niego. Jarosław Kaczyński decyzją TK wrzucił granat do domu, nie dziwmy się zatem, że wszyscy z niego i wybiegli na ulice. Zerwał bardzo delikatny kompromis, który popiera 80% Polaków” – tłumaczyła – „Było to cyniczne i nieodpowiedzialne w środku pandemii, wywalenie w powietrze kompromisu z 1993 w środku pandemii. Kaczyński bardzo dobrze wiedział co robi, bo liczył że kobiety nie wyjdą w środku pandemii”.

Tarczyński w odpowiedzi zarzucił jej hipokryzję. „Pani jest hipokrytą, który mówi, że wszyscy powinni się skupić na walce z pandemią a co robi wasze środowisko?” – spytał – „Jeden leci sobie z kochankiem na Grecję, wiceprezydent warszawy, blokujecie Sejm, Petru sobie wyleciał z Sejmu na Maderę z kochanką, wyprowadzacie ludzi na ulice. Robicie bałagan i wylatujecie sobie z kochasiami na Maderę albo do Grecji. I pani ma prawo nas pouczać co się powinno robić z pandemią?”

„Cała Polska widziała jak pani kłamała jakie były powody wylotu Petru, cała Polska widziała, jak pani kłamała, że wyleciał służbowo.” – dodał – „Kłamała pani wtedy kłamie pani teraz. Kiedy pojawiają się kryzysy w państwie, środowisko pani Lubnauer wylatuje na wakacje”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: WM
Fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij