Najnowsze wiadomości ze świata

Wykopała w ogrodzie kamień. Czekało ją niecodzienne odkrycie

34-letnia kobieta postanowiła usunąć ze swojego ogrodu kamień. Odkryła w ten sposób schron z czasów II wojny światowej.

Rebecca Hobson mieszka w wiosce w brytyjskim hrabstwie Kent. Do obecnego domu przeprowadziła się ze swoim partnerem piętnaście lat temu. Kilka lat później sąsiedzi powiedzieli jej, że w jej ogrodzie może znajdować się coś z czasów II wojny światowej. Początkowo nie była tym zainteresowana.

Zmieniło się to dopiero w 2020 roku. W Wielkiej Brytanii trwał wtedy lockdown. Nudziło jej się, więc wraz ze swoim partnerem postanowili przeszukać ogródek. Gdy usunęli jeden z kamieni, odkryli metalowe drzwi, za którymi było jakieś pomieszczenie. Nie odważyła się jednak wejść do środka. Dopiero teraz postanowiła się mu przyjrzeć bliżej i odkryła, że w jej ogrodzie jest ogromny schron przeciwlotniczy.

Odkryty przez nią schron ma aż 50 metrów długości. Ciągnie się aż do posesji sąsiada. Dawniej było tam drugie wejście, ale zostało zasypane. W środku znaleźli stary pistolet-zabawkę, zardzewiałe butelki i miski. Nie wiedziała początkowo podczas której wojny go wybudowano, ale historycy ustalili na podstawie artykułów prasowych, że zbudowali go podczas II WŚ ochotnicy. Miał dać schronienie przed niemieckimi bombami dwustu kobietom i dzieciom z okolicy.

Para wysprzątała ten schron, zainstalowali w nim także oświetlenie elektryczne, ale nie chcą zmieniać bardziej historycznej budowli. Poinformowali także okoliczne szkoły, że jeśli chcą zorganizować do niego wycieczki, to są mile widziani.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Metro Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij