Najnowsze wiadomości ze świata

Wyjechała do Berlina na studia. Policja znalazła jej zwłoki

Niemiecka policja poinformowała w sobotę późnym wieczorem, że w Berlinie znaleziono ciało 24-letniej meksykańskiej studentki, która zaginęła dwa tygodnie temu.

W poszukiwania Marii Fernandy Sanchez zaangażowały się nie tylko niemiecka policja i Interpol, ale także setki osób, zmobilizowanych przez jej znajomych i przyjaciół.

O postępach w śledztwie mówił w tym tygodniu prezydent Meksyku Andres Manuel Lopez Obrador.

Władze w Berlinie poinformowały, że w sobotę przypadkowy przechodzień zobaczył z mostu ciało kobiety w kanale w dzielnicy Adlershof. Policja potwierdziła późnym wieczorem, że to zwłoki zaginionej studentki.

“Według aktualnej wiedzy nic nie wskazuje na udział osób trzecich. Śledztwo trwa” – poinformowała berlińska policja w komunikacie prasowym.

Młoda kobieta, która od pięciu miesięcy mieszkała i studiowała w Berlinie, była ostatni raz widziana w sobotę 22 lipca. Meksykanka umówiła się tego dnia po południu na spotkanie z przyjaciółmi, ale odwołała je. Od tamtej pory wszelki ślad po niej zaginął.

Według policji Sanchez znajdowała się w “wyjątkowej sytuacji psychicznej”.

“Dziękujemy za wsparcie i solidarność. Prosimy o uszanowanie pamięci naszej córki, naszego żalu i naszej prywatności” – napisali jej rodzice w oświadczeniu.

Źródło: PAP Autor: sp/
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij