Najnowsze wiadomości z kraju

Wycofanie alkoholu ze stacji niczego nie zmieni? Trunki same zapukają do drzwi

Coraz więcej mówi się o wycofaniu sprzedaży alkoholu ze stacji benzynowych. Gdy w jednym miejscu sprzedaż będzie ograniczona, w innym pojawiają się nowe możliwości. Allegro rozważa wprowadzenie możliwości zakupu alkoholu online. Rzecznik firmy podkreśla, że klienci są zainteresowani taką opcją.

Już niedługo napoje alkoholowe mogą zniknąć ze stacji benzynowych. Na konkrety trzeba jeszcze poczekać, bo jak mówiła w kwietniu minister zdrowia Izabela Leszczyna, propozycja o wprowadzeniu takiego zakazu jest na etapie analiz.

Gdy jedne drzwi się zamykają, otworzyć mogą się kolejne, ponieważ wprowadzenie nowej opcji w zakresie zakupu alkoholu rozważa Allegro.

Pracujemy nad wprowadzeniem możliwości zakupu alkoholu online. Z naszych badań wynika, że klienci są tym zainteresowani – mówi w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” rzecznik Allegro Marcin Gruszka.

Jak podaje gazeta, internetowa sprzedaż alkoholu miałaby odbywać się wyłącznie przez kurierów, którzy mogliby zweryfikować wiek zamawiających.

Sprzedaż alkoholu online przez największą firmę e-commerce budzi ogromne obawy, że dostęp do wysokoprocentowych trunków stanie się jeszcze łatwiejszy i na nic zdadzą się zapowiedzi rządu o wycofaniu alkoholi ze stacji paliw czy wprowadzenie nocnej prohibicji przez samorządy – pisze „DGP”.

Możliwość sprzedaży alkoholu z dostawą do klienta daje decyzja Naczelnego Sądu Administracyjnego. Jednak Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom oraz Polska Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych sprzeciwiają się takim rozwiązaniom.

Źródło: stefczyk.info/na podst.DGP Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij