Najnowsze wiadomości ze świata

Wybuch w wieżowcu. Wśród poszkodowanych strażacy i policjanci

Wiele osób zostało rannych, w tym niektóre bardzo poważnie, w eksplozji w mieszkaniu w wieżowcu w Ratingen koło Dusseldorfu. Według wstępnych ustaleń było wśród nich dziesięciu strażaków i dwóch policjantów – poinformował w czwartek minister spraw wewnętrznych Nadrenii Północnej-Westfalii Herbert Reul. Budynek otoczyli snajperzy.

Rzeczniczka policji na miejscu mówiła o ośmiu rannych funkcjonariuszach służb ratunkowych i dwóch innych rannych osobach – pisze portal dziennika “Tagesspiegel”.

Według policji do eksplozji doszło w mieszkaniu w wieżowcu około godziny 11.15 w czwartek.

Około godziny dziesiątej sąsiedzi powiadomili policję, że skrzynka na listy jednego z mieszkańców jest przepełniona i podejrzewali, że potrzebuje pomocy – relacjonował Reul. Policja wezwała na miejsce straż pożarną, aby otworzyła drzwi mieszkania zajmowanego przez matkę z synem. Gdy sforsowano drzwi, syn doprowadził do wybuchu, a mieszkanie stanęło w płomieniach. Dotychczas nie ujawniono, co eksplodowało.

Po wybuchu do akcji wkroczyły liczne policyjne oddziały specjalne. Miejsce zdarzenia zostało otoczone kordonem, jak relacjonował w czwartek po południu reporter dpa. Uzbrojeni funkcjonariusze weszli do wieżowca, a snajperzy zajęli pozycje – pisze “Tagessspiegel”.

Źródło: PAP Autor: bml/ tebe/
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij