Najnowsze wiadomości z kraju

Wybuch w pracowni uczelni artystycznej. Zmarła poparzona studentka

Z głębokim smutkiem informujemy, że dziś rano odeszła nasza studentka Maria Majcher – poinformowały w mediach społecznościowych władze Akademii Sztuki w Szczecinie. Studentka została poszkodowana w czerwcu br. podczas wybuchu w jednej z pracowni.

“Z głębokim smutkiem informujemy, że dziś rano odeszła nasza studentka Maria Majcher. Nie sposób pogodzić się z tym tragicznym faktem. Rodzinie, bliskim i przyjaciołom Marysi składamy najszczersze wyrazy współczucia” – poinformowała w środę na mediach społecznościowych Akademia Sztuki w Szczecinie.

 

Do wybuchu, w którym ucierpiała studentka, doszło w trakcie przeprowadzania doświadczenia w jednej z pracownia grafiki artystycznej, gdzie używane są substancje łatwopalne. Kobieta doznała 90 proc. poparzeń ciała. Poparzeń klatki piersiowej i twarzy doznały też dwie wykładowczynie – kobiety w wieku 33 i 40 lat.

 

“Jesteśmy w głębokiej żałobie. Od piątku będzie otwarta księga kondolencyjna w Ogrodzie Zimowym Pałacu pod Globusem, a w styczniu na pewno odbędzie się koncert ku pamięci Marysi” – przekazała PAP rektor Akademii Sztuki w Szczecinie dr hab. Mirosława Jarmołowicz.

 

Postępowanie w sprawie sprowadzenia zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu o wielkich rozmiarach w czerwcu wszczęła Prokuratura Rejonowa Szczecin-Śródmieście.

 

“Fakt zgonu pokrzywdzonej powoduje, że zmianie ulegnie kwalifikacja prawna czynu. W tym momencie będziemy także musieli oczekiwać na sporządzenie przez biegłych z medycyny sądowej opinii w przedmiocie związku przyczynowo-skutkowego pomiędzy odniesionymi obrażeniami, a faktem zgonu. Postępowanie nadal jest prowadzone w sprawie” – powiedział rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Piotr Wieczorkiewicz.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij