Najnowsze wiadomości z kraju

Wybuch tramwaju w Krakowie. Pojawiło się nagranie

W Krakowie doszło do wybuchu w tramwaju. Nagranie z tego zdarzenia pojawiło się w mediach społecznościowych. Jak zapewnia MPK w Krakowie, nie doszło do awarii samego tramwaju, tylko części linii trakcyjnej.

O zdarzeniu, do którego doszło w czwartek przed godziną 10 w Krakowie, informuje w mediach społecznościowych Platforma Komunikacyjna Krakowa. Świadkowie nagrali moment wybuchu, a nagranie również zostało opublikowane w sieci.

Wybuch na dachu tramwaju! Plac Centralny, dziś przed godz. 10 – podaje Platforma Komunikacyjna Krakowa. Przypomniano, że cztery lata temu miała miejsce podobna sytuacja. Wówczas na al. Pokoju doszło do wybuchu z tyłu tramwaju linii 22.

Do sprawy odniosło się Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie. Jak poinformowano, awarii nie uległ sam tramwaj. Uszkodzona została sieć trakcyjna, której element spadł na dach tramwaju. Podkreślono, że w momencie zdarzenia w środku nie było pasażerów, a pojazd komunikacji miejskiej zjeżdżał do zajezdni.

Zdarzenie, do którego doszło dzisiaj ok. 9.30 przy pl. Centralnym, było spowodowane tym, że na dach tramwaju spadł element sieci trakcyjnej. To doprowadziło do zwarcia. W tramwaju oraz w sieci trakcyjnej natychmiast zadziały systemy bezpieczeństwa, które odcięły napięcie. Tym samym nie było zagrożenia dla bezpieczeństwa pasażerów, którzy mogliby się znajdować w tramwaju. Wagon, który brał udział w tym zdarzeniu zjeżdżał do zajezdni w Nowej Hucie, po zakończeniu pracy na linii nr 19. W środku nie było pasażerów. Jednocześnie zapewniamy, że dla MPK SA w Krakowie zawsze najważniejsze jest bezpieczeństwo pasażerów. Wszystkie tramwaje i autobusy przechodzą regularne przeglądy i badania – przekazało w komunikacie MPK.

Źródło: stefczyk.info/na podst.Gazeta Krakowska Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne/screen FB Platforma Komunikacyjna Krakowa
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij