Najnowsze wiadomości z kraju

Potężny wybuch gazu w domu jednorodzinnym. Budynek legł w gruzach

W domu jednorodzinnym w miejscowości Rogów (woj. świętokrzyskie) doszło do wybuchu. W wyniku eksplozji butli z gazem, zawaliła się połowa budynku. Pod gruzami zginęła 82-letnia kobieta. 

O eksplozji gazu poinformowała w mediach społecznościowych Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Końskich. Opublikowano również zdjęcia, na których widać skalę zniszczenia.

Na miejsce zadysponowano 10 jednostek straży pożarnej, w tym grupę poszukiwawczo-ratowniczą ze specjalistycznym sprzętem. Początkowo informowano o trwających poszukiwaniach jednej osoby, która znajduje się pod gruzami.

Strażacy przeszukują teren ponieważ z relacji sąsiadów i świadków zdarzenia wynika, że pod gruzami może znajdować się 82-letnia kobieta – informował st. kpt. Mariusz Czapelski z KP PSP w Końskich.

Dodał, że prowadzone są działania poszukiwawcze. Służby próbują odgruzować miejsce, w którym mogła znajdować się kobieta i prawdopodobnie jest to kuchnia. Jak przekazał strażak, eksplozja była na tyle duża, że uszkodziła szyby w sąsiednich budynkach.

Ostatecznie służbom udało się dotrzeć do 82-latki. Jak przekazała stacja RMF FM kobieta zmarła.

Dotarliśmy do osoby poszkodowanej, 82-latki, nieprzytomnej. Ewakuowaliśmy ją z gruzowiska. Zespół ratownictwa medycznego odstąpił od czynności ze względu na rozległe obrażenia ciała. Niestety nie udało się uratować życia kobiety – przekazał w rozmowie z RMF FM st. kpt. Marcin Bajur, oficer prasowy świętokrzyskiej straży pożarnej.

Nie mamy już osób stwierdzonych na gruzowisku, dlatego do pracy włączyliśmy ciężki sprzęt – poinformował Bajur.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews/RMF FM Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij