Rozrywka

Wybrano najmniej smaczną zupę na świecie. “Sukces” polskiego dania

Użytkownicy popularnego portalu TasteAtlas wybrali najmniej smaczną zupę świata. Pierwsze miejsce zajęło danie z Polski.

TasteAtlas to portal, który zajmuje się potrawami z lokalnych kuchni na całym świecie. Oprócz publikowania przepisów, recenzji produktów kulinarnych itp. często tworzy ich rankingi, w oparciu o oceny swoich czytelników.

Jeden z takich rankingów dotyczył najbardziej niesmacznych zup na świecie. Pierwsze miejsxe, z oceną 2,3 punktu w pięciostopniowej skali, zajęła w nim polska czernina – zupa na bazie rosołu, do której dodaje się krwi kaczki, gęsi lub królika. Ósme miejsce na tej liście zajęły natomiast flaki – które równocześnie zdobyły pięćdziesiąte miejsce na liście najlepszych dań z podrobów.

Znacznie lepiej poszło naszej kuchni w kategorii wypieków. W zaktualizowanym niedawno zestawieniu stu najlepszych ciast na świecie aż trzy polskie przysmaki znalazły się w pierwszej dziesiątce. 9 miejsce zajęła karpatka, 6 miejsce sękacz, a sernik znalazł się na drugim, przegrywając wyłącznie z rosyjskim miodownikiem. W czołówce uplasował się także marcinek (11) i kremówka (14 miejsce).

Źródło: Stefczyk.info na podst. NOIZZ Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij