Najnowsze wiadomości ze świata

Wybrano najbrzydszego psa świata

Wybrano nowego najbrzydszego psa świata. Tym razem został nim Pekińczyk.

Konkurs na najbrzydszego psa świata jest częścią imprezy Sonoma-Marin Fair, organizowanej co roku w kalifornijskim mieście Petaluma. Od lat siedemdziesiątych właściciele rywalizują ze sobą o to, który pupil jest najbrzydszy. W ostatnich latach ten konkurs zdobył popularność na całym świecie.

W tym roku o tytuł najbrzydszego rywalizowało ze sobą osiem psów. Większość z nich była bezdomna zanim trafiła do właścicieli, a ich niecodzienny wygląd był spowodowany przebytymi wcześniej chorobami. Po zastanowieniu jury powierzyło tytuł najbrzydszego psa ośmioletniemu pekińczykowi o imieniu Wild Thang.

Wild Thang mieszka ze swoją rodziną w mieście Coos Bay w Oregonie. Był to dla niego już szósty start w tym konkursie, ale po raz pierwszy zdobył tytuł. Jego właściciele wyjaśnili, że gdy miał dziesięć tygodni, dotknęła go choroba, przez którą nie wyrosły mu zęby, a jego język cały czas zwisa mu z pyska. Dodali także, że ma problemy z mięśniami jednej z nóg.

Jego właściciele dostali główną nagrodę – czek na pięć tysięcy dolarów i wycieczkę do Nowego Jorku, podczas której będą mogli pokazać swojego podopiecznego w popularnym programie Today Show na antenie NBC. Drugie miejsce zajął Rome, 14-letni pug, który porusza się przy pomocy specjalnego wózka.

Źródło: Stefczyk.info na podst. NYPost Autor: WM
Fot. Don McCullough

Polecane artykuły

0 0

Przemytnicy ludzi postrzelili policjanta

0 0

Botanicy zmienią rasistowskie nazwy roślin

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij