Najnowsze wiadomości z kraju

Wulgarny atak na funkcjonariuszkę SG: “Gdybym cię dorwał… Ru***anie dziewczyn kręci”

Nasilają się wulgarne ataki ze strony nielegalnych migrantów na funkcjonariuszki straży granicznej – powiedział PAP minister w KPRM Stanisław Żaryn. Zaznaczył, że nagranie umieszczone przez niego w mediach społecznościowych to tylko przykład tego typu napaści.

Sekretarz stanu w kancelarii premiera umieścił we wtorek na koncie w “X” film z polsko-białoruskiej granicy.

“Agresja słowna i groźby przemocy seksualnej – z tym mierzą się funkcjonariuszki Straży Granicznej strzegące naszej granicy z Białorusią. Poniżej jeden z przykładów takiego zachowania. Szokujące! Murem za polskim Mundurem!” – napisał na “X”.

“Gdybym cię dorwał…” – zacytował we wpisie nagrane na filmiku słowa usiłującego przedrzeć się na polską stronę granicy jednego z trójki mężczyzn. W całym dwuminutowym nagraniu słychać, jak obcokrajowiec wykrzykuje do naszej funkcjonariuszki dużo bardziej obcesowe słowa, zanim zawróci na Białoruś.

Żaryn powiedział PAP, że to nie jest niecodzienne zdarzenie na całym granicznym pasie z Białorusią i takie akty słownej agresji zdarzają się częściej. “Te wulgarne ataki ze strony nielegalnych migrantów na funkcjonariuszki straży granicznej nasilają się. Ten film, to tylko przykład tego typu napaści” – stwierdził.

W niedawnym wpisie na “X” i w klipie przypomniał, że od ponad dwóch lat Polska mierzy się z operacją hybrydową organizowaną przez Białoruś i Rosję na naszej granicy. “Mamy do czynienia z pozamilitarnymi środkami prowadzenia agresji przeciwko Polsce oraz wschodniej flance NATO” – napisał przypominając w klipie najważniejsze fakty o sytuacji na granicy z Białorusią i przykłady codziennej fizycznej agresji na ochraniających ją funkcjonariuszy.

Przypomniał, że od początku operacji hybrydowej Rosja i Białoruś manipulują Polakami i opinią publiczną na świecie, by wymusić na polskim rządzie zgodę na szlak migracyjny przez nasz kraj na Zachód.

Źródło: PAP Autor: Aleksander Główczewski
Fot. X/Stanisław Żaryn

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij