Najnowsze wiadomości z kraju

Wtargnął do kościoła i przebrał się za księdza. Później było już tylko gorzej

Obywatel Mołdawii urządził sobie w Zamościu „festiwal” włamań i kradzieży. Najpierw wszedł do kościoła i przebrał się za księdza. Następnie włamał się do jednego z domów i przebrał się w ubrania należące do syna właścicielki. Co ciekawe w każdym z tych miejsc został nakryty, a poruszał się skradzionym samochodem.

O nietypowej interwencji funkcjonariuszy informuje lubelska policja. Mundurowi interweniowali wobec Mołdawianina, który złamał kilka przepisów, robiąc dość zaskakujące rzeczy.

Najpierw mężczyzna wszedł do jednego z kościołów w Zamościu, gdzie przebrał się w liturgiczne szaty. Został jednak przyłapany przez proboszcza, więc kościelne ubrania zdjął i odłożył, po czym wyszedł ze świątyni. Okazało się jednak, że zostawił tam swoje dokumenty i pieniądze.

Ucieczka z kościoła nie oznaczała jeszcze końca wybryków Mołdawianina. 24-latek włamał się do jednego z okolicznych domów. Po wejściu do środka udał się do garderoby i przebrał się w ubrania syna właścicielki posesji. Oprócz tego zabrał smartwatch należący do chłopaka. Co ciekawe i tym razem został przyłapany na gorącym uczynku i wyproszony z domu.

Policjanci zatrzymali mężczyznę w okolicach kościoła. Wówczas wyszło na jaw, że ma on na sumieniu również kradzież samochodu, którym przyjechał pod świątynię. Według ustaleń, 24-latek miał zauważyć kluczyki pozostawione w stacyjce pojazdu i odjechać nim spod bloku.

Zatrzymany przez policję Mołdawianin trafił na zamojską komendę. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna był trzeźwy, ale test na obecność narkotyków dał wynik pozytywny.

24-latkowi postawiono zarzuty kradzieży samochodu, ubrań i zegarka. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny, któremu grozi do pięciu lat więzienia.

Źródło: stefczyk.info/na podst.interia Autor: MS
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij