Najnowsze wiadomości z kraju

Wstrząsający film z Gdańska. Dwóch młodych mężczyzn biło niepełnosprawnego, 16-latka nagrała film i umieściła go w sieci

Sąd Rejonowy w Gdańsku zdecyduje, czy umieścić w tymczasowym areszcie 21- i 22-latka, którzy przed centrum handlowym pobili niepełnosprawnego mężczyznę. 16-latka, która nagrywała zajście telefon komórkowym została umieszczona w młodzieżowym ośrodku wychowawczym.

“Na poniedziałek został wyznaczony termin posiedzenia aresztowego w Sądzie Rejonowym w Gdańsku. Sąd ma zdecydować czy umieści w tymczasowym areszcie na trzy miesiące dwóch mężczyzn” – podała w poniedziałek PAP oficer prasowa gdańskiej policji podinsp. Magdalena Ciska.

Wyjaśniła, że w weekend 21- i 22-latek usłyszeli zarzut pobicia i uszkodzenia ciała. Ponadto, młodszy z mężczyzn usłyszał zarzut zmuszania do określonego zachowania. “21-latek groził pokrzywdzonemu” – podała podinsp. Ciska.

Dodała, że zarzucane mężczyznom przestępstwa mają charakter chuligański co oznacza, że grożąca im kara będzie zaostrzona.

Policjantka podkreśliła, że 16-latka, która nagrywała pobicie została przewieziona do policyjnej izby dziecka. Podczas sprawdzania jej danych okazało się, że jest poszukiwana przez sąd rodzinny i nieletnich, który wydał postanowienie o umieszczeniu jej w młodzieżowym ośrodku wychowawczym.

Do pobicia doszło 20 kwietnia br. przed centrum handlowym w Gdańsku Wrzeszczu. Zajście zostało zarejestrowane telefon komórkowym i opublikowane w internecie. Na nagraniu widać jak dwóch mężczyzn bije pokrzywdzonego, a kobieta, której głos słychać w tle, nagrywa to zdarzenia.

Portal www.trojmiasto.pl podał w piątek, że pobity mężczyzna jest osobą niepełnosprawną bez stałego miejsca zamieszkania.

Po opublikowaniu nagrania, film został zabezpieczony przez policjantów, którzy ustalili tożsamość sprawców i ich miejsca pobytu. W piątek wieczorem kryminalni zatrzymali do tej sprawy 16-letnią gdańszczankę, oraz 21-latka z Pruszcza Gdańskiego i 22-latka z Gdańska.

Za udział w pobiciu grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Jeżeli następstwem pobicia jest ciężki uszczerbek na zdrowiu, sprawca podlega karze do ośmiu lat więzienia. (PAP)

Źródło: Piotr Mirowicz Autor:
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij